Poznańska Hodowla Roślin zdobyła Złote Medale GRUPY MTP na Targach Polagra premiery 2024! 

Jesteśmy niezmiernie dumni z sukcesu, jaki odnieśliśmy na tegorocznych Targach Polagra Premiery 2024. Poznańska Hodowla Roślin zdobyła aż trzy złote medale w ramach prestiżowej grupy MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie), potwierdzając tym samym wysoką jakość naszych produktów oraz innowacyjność, które są naszym nieustannym celem.

Statuetki Złote Medale 2024 dla odmian: Pszenica ozima Essa, Groch siewny Jowisz, Łubin biały Kulig.

Złote Medale są naszym powodem do dumy!

Złote medale przyznane zostały za nasze wyjątkowe osiągnięcia, podkreślając nie tylko profesjonalizm naszego zespołu Hodowców, i jego zaangażowanie w rozwijanie nowoczesnych i zrównoważonych rozwiązań dla rolnictwa. To ogromne wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy nad doskonaleniem naszych produktów, by sprostać oczekiwaniom producentów rolnych.

Złote Medale Grupy MTP zostały przyznane w 3 gatunkach:

Essa to najlepiej plonująca pszenica jakościowa w Polsce! Wyróżnia ją wyjątkowo wysoki i stabilny plon w różnych warunkach środowiskowo-klimatycznych. Jest najlepiej plonującą odmianą w badaniach rejestrowych COBORU z 2023 roku, o czym świadczy uzyskany wynik 108% wzorca na obu poziomach agrotechnicznych w całym kraju.

Łubin Kulig ma bardzo dobre walory paszowe! Wyróżnia się bardzo wysoką zawartością białka (37%) i tłuszczu surowego (12%) oraz niską zawartością alkaloidów. 

Groch Jowisz ceniony jest za wysoki potencjał plonowania w zmiennych warunkach klimatycznych i glebowych! Co ważne, ma podwyższoną tolerancję na pękanie strąków, co wpływa na zmniejszenie strat podczas zbioru oraz jest szczególnie ważne w warunkach suszy i przy opóźnionym terminie siewu.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na targach, dzielili się z nami swoimi opiniami. To dla nas ogromne wyróżnienie być częścią tak ważnego wydarzenia branżowego, które jednocześnie stanowi potwierdzenie, że nasze wysiłki są zauważane i doceniane przez szerokie grono producentów rolnych oraz entuzjastów rolnictwa.

Nieustannie dążymy do podnoszenia jakości naszych produktów oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku. Dziękujemy za wsparcie i obiecujemy, że nasza Pasja do Roślin będzie nadal inspiracją dla kolejnych sukcesów!

Statuetki Złote Medale 2024 dla odmian: Pszenica ozima Essa, Groch siewny Jowisz, Łubin biały Kulig.
Pani Prezes Poznańskiej Hodowli Rośłin ze Złotym Medalem dla Pszenicy ozmiej Essa.

Kalkulator ilości wysiewu

Wynik:

0 kg/ha

Ilość wysiewu jest wyliczana wg wzoru :

(MTZ/MTN x obsada) / siła kiełkowania = ilość wysiewu w kg/ha

Obsada - liczba roślin na jednostce powierzchni (szt./m2)

MTZ - Masa Tysiąca Ziaren (g)

MTN - Masa Tysiąca Nasion (g)

Siła kiełkowania - określona dla nasion kwalifikowanych MINIMUM (dla pszenżyta 80%).