Dożynki Młodzieżowe z przytupem koni!

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – V Bielickich Dożynkach Młodzieżowych, zorganizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach. To był dzień pełen radości, edukacji i emocji, a my, jako Poznańska Hodowla Roślin, byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz przede wszystkim młodzież, którzy pracowali nad organizacją dożynek, zasłużyli na ogromne brawa. Stworzyli nie tylko bogaty program wydarzenia, ale także niesamowitą atmosferę, która wypełniała powietrze pozytywną energią.

Bielickie Dożynki Młodzieżowe.

Jako hodowla roślin doskonale rozumiemy, jak istotna jest rola edukacji rolniczej i zaangażowania młodych ludzi w rozwój rolnictwa. Dlatego też, z radością przekazaliśmy cztery konie o imionach WARTOWNIK, MADEJ, MACHORKA i NOWALIJKA pod opiekę szkoły rolniczej w Bielicach. Wierzymy, że te wspaniałe stworzenia zostaną otoczone opieką i miłością uczniów, a ich obecność w szkole pozwoli na poszerzenie wiedzy na temat koni oraz zrozumienie ich zachowań.

Przekazanie koni przez Poznańską Hodowle Roślin - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

Tego dnia uczestniczyliśmy nie tylko w dożynkowych obrzędach, ale również w budowaniu przyszłości rolnictwa poprzez wsparcie młodego pokolenia. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i mamy nadzieję, że nasi czteronożni przyjaciele przyczynią się do wzbogacenia edukacji rolniczej w szkole w Bielicach.

Rozpoczęcie Bielickich Młodzieżowych Dożynek.
Dyrektor Zespołu Szkół w Bielicach.
Dyrektor oraz młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
Zespół taneczny
Występy artystyczne.

Kalkulator ilości wysiewu

Wynik:

0 kg/ha

Ilość wysiewu jest wyliczana wg wzoru :

(MTZ/MTN x obsada) / siła kiełkowania = ilość wysiewu w kg/ha

Obsada - liczba roślin na jednostce powierzchni (szt./m2)

MTZ - Masa Tysiąca Ziaren (g)

MTN - Masa Tysiąca Nasion (g)

Siła kiełkowania - określona dla nasion kwalifikowanych MINIMUM (dla pszenżyta 80%).