Żniwa i siew 2023 to wydarzenie, które zgromadziło miłośników rolnictwa!

Wydarzenie Żniwa i siew miało miejsce 4 lipca 2023 roku na poletkach pokazowych Poznańskiej Hodowli Roślin w malowniczych Nagradowicach. Spotkanie polowe organizowane było przez Top Agraf i Profi Technika, a ich praca stanowiła prawdziwą ucztę dla wszystkich pasjonatów rolnictwa i hodowli roślin.

Wydarzenie, których szczegóły można było śledzić na stronie: https://eventy.pwr.agro.pl/event/zniwaisiew, było nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie rolnictwa, ale także świetną okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów z innymi rolnikami i specjalistami.

Pole pokazowe i demonstracyjne w Nagradowicach

Głównym celem Żniw i siew było zaprezentowanie innowacyjnych technologii i maszyn rolniczych, które mogą znacząco usprawnić proces uprawy roślin i przyczynić się do zwiększenia efektywności gospodarstw rolnych. Dzięki zaangażowaniu i współpracy Top Agraf i Profi Technika udało się stworzyć niezwykłe środowisko, w którym hodowcy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w dziedzinie rolnictwa.

Pokaz maszyn rolniczych
Prezentacja maszyn rolniczych na polach PHR

Podczas wydarzenia odbyły się liczne prezentacje i pokazy, które pozwoliły uczestnikom na bliższe przyjrzenie się maszynom rolniczym, ich działaniu oraz zaletom, jakie niosą ze sobą. Hodowcy mieli również okazję do uczestnictwa w warsztatach, podczas których mogli zdobyć praktyczne umiejętności i wiedzę związane z nowoczesnymi metodami uprawy.

Maszyna rolnicza firmy Agro-Tom
Maszyna rolnicza
Maszyna rolnicza

Warto również wspomnieć, że Poznańska Hodowla Roślin miała zaszczyt gościć wybitnych ekspertów i specjalistów z branży. Prezes zarządu Poznańskiej Hodowli Roślin, Danuta Hądzlik – wygłosiła przemowę i zaprosiła do skorzystania z okazji zobaczenia poletek pokazowych na żywo na jednym polu! 

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu wygłosił prezentację na temat najnowszych trendów i odmian oraz  technologii w rolnictwie. Spotkania te były doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy i zdobycia nowych perspektyw.

Dzięki spotkaniu w Nagradowicach, można było zobaczyć na jednym polu pokazowym wszystkie odmiany z kolekcji Poznańskiej Hodowli Roślin oraz wziąć udział w dyskusji z hodowcami i agronomami. Hodowcy poszczególnych gatunków prezentowali liczne pszenice ozime, żyta ozime, jęczmienie jare oraz pełną ofertę bobowatych, na czele z grochami i łubinami, a agronomowie udzielali porad agrotechnicznych i podpowiadali zainteresowanym sprawdzone rozwiązania w zakresie siewu, zabiegów i ochrony roślin.

Prezes Zarządu Poznańskieh Hodowli Roślin - Danuta Hądzlik na scenie podczas wydarzenia Żniwa i siew 2023
Dyrektor sprzedaży i Marketingu - Poznańskiej Hodowli Roślin, podczas prezentacji.

Nie można pominąć wspaniałej atmosfery, jaka towarzyszyła Żniwom i siewom. Radosne rozmowy, pasja i wspólna miłość do rolnictwa tworzyły niezapomniane chwile i sprzyjały tworzeniu wartościowych relacji.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Top Agraf i Profi Technika za organizację tego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom, którzy przyczynili się do jego sukcesu. Dzięki Wam Żniwa i siew były prawdziwym

Pokaz maszyn rolniczych
Prezentacja poletek pokazowych w Nagradowicach

Kalkulator ilości wysiewu

Wynik:

0 kg/ha

Ilość wysiewu jest wyliczana wg wzoru :

(MTZ/MTN x obsada) / siła kiełkowania = ilość wysiewu w kg/ha

Obsada - liczba roślin na jednostce powierzchni (szt./m2)

MTZ - Masa Tysiąca Ziaren (g)

MTN - Masa Tysiąca Nasion (g)

Siła kiełkowania - określona dla nasion kwalifikowanych MINIMUM (dla pszenżyta 80%).