Otwarty Dzień Pola PHR 2023 – wydarzenie, które przyciągnęło uwagę mediów rolniczych.

Nasza inicjatywa spotkała się z szerokim odzewem i zainteresowaniem zarówno wśród rolników, jak i specjalistów branży. Media rolnicze informują o naszym wydarzeniu m.in. na swoich portalach internetowych.

Wydarzenie polowe Poznańskiej Hodowli Roślin 2023

Prezentacje na Otwartym Dniu Pola PHR 2023 przyciągnęły rolników zainteresowanych nowymi technologiami uprawy roślin. Odwiedzający mieli możliwość zobaczenia maszyn rolniczych oraz siewnika rzędowego AUROCK 6000 RC, o szerokości roboczej 6 m. To wszystko dzięki naszemu Partnerowi Głównemu KUHN Polska.

Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między rolnikami i specjalistami z branży agro, a także do owocnych dyskusji , podczas których rolnicy mogli zdobyć cenne informacje na temat optymalnych praktyk rolniczych i naszych odmian.

Wielu dziennikarzy rolniczych odwiedziło nasze pole, aby na własne oczy zobaczyć naszą szeroki wachlarz odmian, wraz z najnowszymi odmianami zarejestrowanymi w 2023 roku, które również można było oglądać podczas wydarzenia.

Wydarzenie polowe Poznańskiej Hodowli Roślin 2023 oczami mediów

Topagrar.pl w swoim artykule pt. Poznańska Hodowla Roślin: cała paleta odmian w Nagradowicach, umieścił wywiad wideo z prezes zarządu PHR, Danutą Hądzlik, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy!

Zobacz wywiad: Poznańska Hodowla Roślin: cała paleta odmian w Nagradowicach

Wywiad topagrar.pl z przes zarządu PHR - Danutą Hądzlik

Na portalu topagrar.pl pojawił się również wpis dotyczący najistotniejszych informacji o Otwartym Dniu Pola PHR oraz o najnowszych odmianach i ich cechach charakterystycznych. Napisano: 

Nowością jest także łubin biały Kulig, czyli zupełnie nowy gatunek, który uzupełnia ofertę łubinów Poznańskiej Hodowli Roślin. Jest to wczesna odmiana. Plonuje wysoko i stabilnie (w badaniach rejestrowych COBORU 111% wzorca), a dzięki wysokiej zawartości białka w nasionach plon białka ogólnego możliwy do osiągnięcia z hektara wynosi do 15 dt. Rośliny są średniej wysokości, z bardzo dużą odpornością na wyleganie. Kulig jest także bardzo odporny na więdnięcie fuzaryjne i antraknozę. Stosunkowo niska masa tysiąca nasion obniża koszt siewu. – Jacek Daleszyński, Top Agrar.

Czytaj artykuł: Zboża i strączki z Wielkopolski

„Wieści rolnicze” na swoim portalu online opublikowały szczegółowy artykuł na temat Otwartego Dnia Pola PHR 2023, prezentując bogaty program, cele wydarzenia oraz najnowsze odmiany zarejestrowane w 2023 roku!

Wykład o roślinach strączkowych i ekoschematach, pokaz siewu, oglądanie poletek z nowymi odmianami, a potem rozmowy przy grillu. Taki przebieg miał Dzień Pola zorganizowany przez Poznańską Hodowlę Roślin. – napisała autorka artykułu Aleksandra Pilarczyk, Wieści Rolnicze.

Przeczytaj artykuł: Nowe odmiany pszenicy, łubinu, grochu i jęczmienia z PHR

Również serwis „Wiadomości Rolnicze Polska” podsumował to wydarzenie na swoim branżowym portalu rolniczym www.wpr.pl, szeroko informując o wszystkich najistotniejszych elementach tego dnia.

Poznańska Hodowla Roślin (PHR) przyzwyczaiła nas już do zwiedzania labiryntu poletek z różnymi gatunkami roślin i nie inaczej jest w tym roku. W specjalnie przygotowanym labiryncie na Otwarty Dzień Pola w Nagradowicach znalazły się zarówno znane i popularne wśród plantatorów odmiany, jak najnowsze kreacje głównie zbóż i gatunków strączkowych – napisała autorka artykułu Katarzyna Szulc, www.wrp.pl.

Przeczytaj artykuł: Otwarty Dzień Pola w Nagradowicach Poznańskiej Hodowli Roślin 2023 – najnowsze odmiany

Kalkulator ilości wysiewu

Wynik:

0 kg/ha

Ilość wysiewu jest wyliczana wg wzoru :

(MTZ/MTN x obsada) / siła kiełkowania = ilość wysiewu w kg/ha

Obsada - liczba roślin na jednostce powierzchni (szt./m2)

MTZ - Masa Tysiąca Ziaren (g)

MTN - Masa Tysiąca Nasion (g)

Siła kiełkowania - określona dla nasion kwalifikowanych MINIMUM (dla pszenżyta 80%).