Życica mieszańcowa

PHR - hodowla nasion producentTrawyŻycica mieszańcowa

Życica mieszańcowa

Spółka zajmuje się hodowlą zachowawczą odmian życicy mieszańcowej.

  • GOSIA– Odmiana tetraploidalna, średnio wczesna w typie życicy trwałej (do 5 lat użytkowania), przeznaczona do użytkowania kośnego polowego. Posiada trwałość odmian życicy trwałej, przewyższając je znacznie plonem zielonej i suchej masy. Odznacza się wysoką energią odrastania po pokosach oraz dużą smakowitością i strawnością. Jest odmianą zimotrwałą, odporna na choroby i wyleganie. Plon zielonej masy rzędu 1200– 1500 dt/ha. Plon suchej masy – 240–300 dt/ha.
  • NADZIEJA – Trawa tetraploidalna, średnio wczesna. Mieszaniec życicy trwałej i wielokwiatowej (do 3 lat użytkowania) o wysokiej zimotrwałości i odporności na suszę oraz wyleganie. Przeznaczona do użytkowania kośnego i polowego. Nadzieja ma wysoki plon zielonej i suchej masy w całym okresie użytkowania oraz szybkie tempo odrastania po pokosach. Plon nasion nawet do 25 dt/ha.
  • MAŃKA – Trawa tetraploidalna, późna w typie życicy trwałej ( do 5 lat użytkowania) o wysokiej energii odrastania. Zalecana do użytkowania kośnego i polowego. Odznacza się dobrą trwałością, wysokim plonem zielonej i suchej masy w całym okresie użytkowania oraz szybkim tempem odrastania po pokosach, zimotrwała, odporna na choroby i wyleganie.

Dane kontaktowe

Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.

ul. Kasztanowa 5, 63-004 Tulce

 

Sąd Rejonowy w Poznaniu

Nowe Miasto i Wilda

IX Wydział Gospodarczy

KRS: 0000039691 NIP: 786-10-00-583

Kapitał zakładowy: 16.153.000,00 PLN

 

Sprzedaż i marketing:

tel. 61 872 79 64

e-mail: phr@phr.pl

 

Formularz kontaktowy