Spring-Summer 2017

PHR - hodowla nasion producentNewsSpring-Summer 2017

Gorący sezon Dni Pola za nami. Począwszy od Kieleckich Targów AGRO-TECH poprzez szereg spotkań majowych takich jak Open Farm w Pszansyszu oraz Targi Rolnicze w Sielinku, aż po czerwcowe Dni Pola w Chroberzu, Grubnie, Poświętnym, Marszewie, Szepietowie, Mikołowie, Końskowoli i w końcu lipcowym AGROTECH w Minikowie. A to tylko część wydarzeń, w których mieliśmy przyjemność wziąć udział. Oprócz tego odbyło się drugie tyle mniejszych, lokalnych spotkań przy Ośrodkach Doradztwa Rolniczego. Podczas tych wydarzeń prezentowaliśmy nowe odmiany, doradzaliśmy, ale też uczyliśmy się od was, jakie są potrzeby i oczekiwania rolnika XXI wieku, które chcemy spełniać.

Jednymi z najważniejszych spotkań były Ogólnopolskie Dni Grochu i Łubinu gdzie gościliśmy blisko 100 rolników, przedsiębiorców, przedstawicieli nauki i prasy. Jak co roku, razem z Hodowlą Roślin Smolice, prezentowaliśmy odmiany i technologie uprawy roślin strączkowych oraz dyskutowaliśmy o sytuacji, trendach rynkowych opłacalności produkcji i możliwościach zbytu nasion roślin strączkowych. Innym szczególnie wartym uwagi wydarzeniem były Dni Pola w Nagradowiach organizowane przy Oddziale Produkcyjno-Nasiennych, gdzie omawiane były technologie uprawy i sytuacja na rynku zbóż ozimych. Jak co roku podczas tych dwóch spotkań prezentowaliśmy najnowsze odmiany, których jeszcze nie można było zobaczyć na innych poletkach demonstracyjnych, oraz rody, które mogą zostać w przyszłym roku.

Spośród odmian z Poznańskiej Hodowli Roślin niekwestionowanymi liderami zainteresowania były Bolero (najwyżej plonujący łubin wąskolistny w Polsce), Gimantis (jedna z najwyżej plonujących pszenic) oraz Formacja (najnowsza odmiana pszenicy ozimej).

Mówiąc o pierwszym półroczu 2017 roku nie można też zapomnieć o zmianach, które miały miejsce w samej Spółce. W tym czasie na rynku zaczęło funkcjonować nowe logo oraz strona internetowa. Jesteśmy coraz aktywniejsi na facebooku, aby być zawsze tam gdzie jesteście i dzielić się wrażeniami z tymi, którzy nie mogą się z nami spotkać. Tej jesieni na rynek trafią nowe worki na materiał siewny a wraz z nimi dwie odmiany pszenicy ozimej Gimantis i Formacja.

Przed nami równie gorący sezon zbiorów, przygotowania i dystrybucji materiału siewnego. Jesienią będzie można nas spotkać podczas AGRO SHOW Bednary oraz podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie.

Contact

Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.

Kasztanowa Street no. 5, 63-004 Tulce

 

District Cort in Poznan

Nowe Miasto and Wilda

IX Commercial Division

KRS (National Cort Register): 0000039691

NIP/Tax Identification Number: 786-10-00-583

Share capital: 16.153.000,00 PLN

 

Sales and Marketing Department:

Phone: (+48) 61 872 79 64

e-mail: phr@phr.pl

 

Contact form