Otwarte Dni Pola PHR – Relacja z wydarzenia 6 czerwca 2024 ! 

6 czerwca 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć rolników oraz pasjonatów rolnictwa na corocznym Otwartym Dniu Pola Poznańskiej Hodowli Roślin. Wydarzenie odbyło się na naszym polu pokazowym w Nagradowicach, gdzie uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć pełną kolekcję odmian hodowlanych PHR w jednym miejscu.

Otwarty Dzień Pola PHR 2024. Prezentacja filmu z widokiem poletek PHR z lotu ptaka.

Prezentacja odmian i osiągnięć Poznańskiej Hodowli Roślin!

Już od samego rana rejestrowaliśmy licznie przybyłych gości, którzy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie programu. Po godzinie 10:00 Prezes PHR Tulce oficjalnie powitał wszystkich uczestników, otwierając tym samym dzień pełen atrakcji i merytorycznych spotkań

Program rozpoczął się od prezentacji odmian z Naszego portfolio, prowadzonych przez naszych ekspertów. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o każdej odmianie i zasięgnąć fachowej porady.


W bieżącym roku udało nam się zarejestrować aż 10 nowych odmian roślin, co jest świadectwem naszego nieustającego zaangażowania w doskonalenie gatunków roślin uprawnych i adaptowanie ich do zmieniających się warunków klimatycznych oraz potrzeb rynku.

Dzień Pola Poznańskiej Hodowli Rośłin. Prezes PHR Tomasz Dutkiewicz.
Prezentacja Nowości 2024. Na zdjęciu Sławomir Sikorski - Kierownik Regionalny PHR.
Prezentacja Nowości 2023 oraz kluczowych odmian. Na zdjęciu Karolina Figura-Kanarszczuk - Kierownik Regionalny PHR.

Wiedza na wyciągnięcie ręki!


Uznany autorytet w dziedzinie rolnictwa, prof. dr hab. Tomasza Piechoty z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, podzielił się najnowszymi badaniami i praktykami. Opowiedział o praktycznym zastosowaniu międzyplonów. Wykład profesora spotkał się z dużym zainteresowaniem i wywołał wiele pytań ze strony uczestników.

Wykład prof. dr hab. Tomasza Piechoty z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Wykład Tomasz Piechoty z UP Poznań na temat poplonów.

Patron Główny – KUHN Maszyny Rolnicze

Patronem głównym wydarzenia była firma KUHN Maszyny Rolnicze, która zaprezentowała swoją najnowszą ofertę, a następnie zaprezentowała pokaz maszyn na polach demonstracyjnych. Uczestnicy mogli z bliska zobaczyć i ocenić działanie maszyn w praktyce, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem.

Prezentacja maszyn firmy KUHN Maszyny Rolnicze.
Prezentacja maszyn firmy KUHN Maszyny Rolnicze.
Prezentacja maszyn firmy KUHN Maszyny Rolnicze.

Wiedza poprzez doświadczenie – Zwiedzanie poletek PHR

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie poletek demonstracyjnych. Nasi agrotechnicy oraz hodowcy PHR byli do dyspozycji uczestników, odpowiadając na liczne pytania i dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. To była doskonała okazja do bezpośrednich rozmów i wymiany spostrzeżeń.

Podczas Dnia Pola PHR odbyło się dodatkowe wyjątkowe wydarzenie – malowanie graffiti przedstawiającego odmianę pszenicy ESSA. Prace artystyczne, stworzone przez utalentowanego artystę, zostaną wkrótce zaprezentowane. Śledźcie nasze aktualności, aby być na bieżąco z efektami tego unikalnego projektu!

Na zakończenie intensywnego wydarzenia, wszyscy zebrani mogli wspólnie grillować, co stworzyło świetną okazję do integracji i dalszych rozmów w mniej formalnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz aktywny udział w Otwartym Dniu Pola PHR. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!

Zwiedzanie poletek demonstracyjnych PHR.
Zwiedzanie poletek demonstracyjnych PHR 2024.
Prezentacja poletek demonstracyjnych PHR 2024.
OPN Poznańka Hodowla Roślin.
Pszenica ozima ESSA.

Kalkulator ilości wysiewu

Wynik:

0 kg/ha

Ilość wysiewu jest wyliczana wg wzoru :

(MTZ/MTN x obsada) / siła kiełkowania = ilość wysiewu w kg/ha

Obsada - liczba roślin na jednostce powierzchni (szt./m2)

MTZ - Masa Tysiąca Ziaren (g)

MTN - Masa Tysiąca Nasion (g)

Siła kiełkowania - określona dla nasion kwalifikowanych MINIMUM (dla pszenżyta 80%).