Poznańska Hodowla Roślin zdobyła Złoty medal GRUPY MTP dla trzech odmian! 

Z ogromną radością informujemy, że nasze wyjątkowe produkty z Ponańskiej Hodowli Roślin zdobyły uznanie na najwyższym poziomie! Groch siewny jadalny Jowisz, Łubin biały Kulig oraz Pszenica ozima Essa zostały wyróżnione przez sędziów Sądu Konkursowego, któremu przewodniczył szanowany prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Te wyjątkowe rośliny zasłużyły na prestiżowe wyróżnienie i znalazły się w gronie Medalistów targów POLAGRA PREMIERY 2024!

To dla nas powód do dumy!

To niezwykłe osiągnięcie potwierdza wysoką jakość i innowacyjność naszych produktów, które zostały docenione przez ekspertów branżowych. Dzięki pasji, zaangażowaniu oraz ciągłej pracy naszego zespołu, nasza hodowla roślin zdobywa uznanie na szeroką skalę.

Cieszymy się, że nasze produkty spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających ekspertów, co stanowi dla nas nie tylko powód do dumy, ale również motywację do dalszej doskonałości. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – od naszego zespołu po klientów, którzy wybierają nasze produkty!

Teraz czas na drugi etap – Złoty Medal Wybór Konsumentów 2024

Z momentem ogłoszenia laureatów konkursu, rozpoczyna się drugi etap konkursu –  głosowanie w plebiscycie Złoty Medal Wybór Konsumentów 2024.

Głosowanie internetowe rozpoczęło się po finalnym wyborze laureatów konkursu Złoty Medal Grupy MTP przez Sąd Konkursowy, natomiast zakończenie plebiscytu nastąpi w dniu 16 stycznia 2024 o godzinie 23.59.

Teraz czas na drugi etap – Złoty Medal Wybór Konsumentów 2024

Po oficjalnie ogłoszonych laureatach konkursu, rozpoczął się drugi etap, czyli Głosowaniu Internetowym w ramach plebiscytu „Złoty Medal Wybór Konsumentów 2024”. 

Głosowanie internetowe rozpoczęło się tuż po spektakularnym finale konkursu, gdzie Sąd Konkursowy Grupy MTP dokładnie wyselekcjonował najbardziej wyjątkowe produkty i usługi, zasługujące na prestiżowy tytuł Złotego Medalu.

Teraz to konsumenci mają szansę wpłynąć na ostateczny werdykt, decydując, które z nich zasłużą na miano Złotego Medalu Wyboru Konsumentów!

Przypominamy, że głosowanie trwać będzie aż do 16 stycznia 2024 roku, do godziny 23.59.

Jak zagłosować?

  1. Odwiedź oficjalną stronę konkursu Złoty Medal Grupy MTP. LINK: https://zaglosuj.mtp.pl/pl/wybor_konsumentow-glosowanie/402/
  2. Wybierz kategorie, które Ciebie najbardziej interesują. (Nasze odmiany są w kategorii: ROŚLINY)
  3. Oddaj swój cenny głos na produkty, które Twoim zdaniem zasługują na Złoty Medal Wyboru Konsumentów.

 

Przypominamy, że można głosować codziennie! Jednak każdy może oddać tylko 1 głos na wybraną odmianę!

Niech to będzie świadomy wybór, który przyczyni się do wyróżnienia tych, którzy dedykują się doskonałości i innowacyjności!

Razem tworzymy historię Złotego Medalu Wyboru Konsumentów 2024! 💫🏆✨

Nasze odmiany, które biorą udział w plebiscycie!

W tym roku aż trzy odmiany z Poznańskiej Hodowli Roślin znalazły się wśród prestiżowego grona LAUREATÓW ZŁOTEGO MEDALU MTP 2024! 

  • Pszenica ozima Essa
  • Groch siewny jadalny Jowisz
  • Łubin biały Kulig

 

Pszenica ozima Essa

Odmiana pszenicy ozimej Essa charakteryzuje się najlepszym, wyjątkowo wysokim i stabilnym plonem w badaniach COBORU, niezależnie od zmieniających się warunków środowiskowych i klimatycznych, a co najważniejsze zostało to potwierdzone również w warunkach suszy. Wzorzec plonowania COBORU. Niemal wszystkie parametry jakościowe ziarna plasują Essę w grupach jakości E i A. Badania własne wykazały, że zmniejszenie ilości wysiewu nie miało istotnego wpływu na spadek plonów, co może obniżyć koszty związane z siewem.

LINK do odmiany: https://phr.pl/produkty/zboza-ozime/pszenica-ozima-essa/ 

Groch siewny jadalny Jowisz

Jowisz to najnowsza odmiana grochu siewnego, która została wyhodowana przez Poznańską Hodowlę Roślin. Jest to ogólnoużytkowa odmiana, charakteryzująca się skróconymi łodygami i wąsami. Wyróżnia się przede wszystkim możliwością uzyskania obfitych plonów nawet w różnych warunkach pogodowych i na różnych rodzajach gleby. Wysoki plon jest efektem wysokiego ostrączenia roślin (nawet 7 strąków na jednej roślinie) oraz podwyższonej odporności na pękanie strąków, co wpływa na zmniejszenie strat podczas zbioru oraz jest szczególnie ważne w warunkach suszy i przy opóźnieniu terminu zbioru.

LINK do odmiany: https://phr.pl/produkty/rosliny-straczkowe/groch-siewny-jadalny-jowisz/

Łubin biały Kulig

Kulig to wczesna odmiana łubinu białego o wysokim i stabilnym plonowaniu. Nasiona są niezwykle bogate w białko, co pozwala uzyskać imponujący plon białka ogólnego z hektara – nawet do 1,5 tony! Ten wysoki poziom białka w połączeniu z minimalną zawartością alkaloidów, gwarantuje doskonałe właściwości paszowe. Nasiona mogą być także wykorzystane do produkcji wartościowego oleju, ze względu na zbalansowany skład nienasyconych kwasów tłuszczowych. Kulig plonuje wysoko
i stabilnie, co zostało potwierdzone w badaniach rejestrowych (111% wzorca COBORU) oraz jest bardzo odporny na fuzaryjne więdnięcie i  antraknozę.

LINK do odmiany: https://phr.pl/produkty/lubin/lubin-bialy-kulig/

Teraz Wasza kolej!

Kalkulator ilości wysiewu

Wynik:

0 kg/ha

Ilość wysiewu jest wyliczana wg wzoru :

(MTZ/MTN x obsada) / siła kiełkowania = ilość wysiewu w kg/ha

Obsada - liczba roślin na jednostce powierzchni (szt./m2)

MTZ - Masa Tysiąca Ziaren (g)

MTN - Masa Tysiąca Nasion (g)

Siła kiełkowania - określona dla nasion kwalifikowanych MINIMUM (dla pszenżyta 80%).