O nas

PHR - nasiona hodowla producentO nas

POZNAŃSKA HODOWLA ROŚLIN

Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o. jest polską Spółką hodowlano-nasienną. Jedną z najważniejszych działalności wpisanych w strategię firmy jest hodowla oraz produkcja kwalifikowanych nasion gatunków roślin rolniczych. PHR zajmuje się hodowlą zbóż, roślin bobowatych oraz traw. Dodatkowo prowadzi hodowlę zachowawczą facelii i gorczycy białej. Siedziba Spółki zlokalizowana jest w Tulcach koło Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2.

Misją Spółki jest wdrażanie postępu biologicznego w produkcji roślinnej oraz dostarczanie rolnikom w kraju i Europie dobrej jakości nasion kwalifikowanych w przystępnej cenie.
Prace hodowlane zapoczątkowano w latach 20-stych ubiegłego wieku w Antoninach koło Leszna. W 1959 roku Spółka została powołana jako przedsiębiorstwo państwowe. W obecnej strukturze prawnej, Spółki z o.o. istnieje od 1994 roku.
Hodowla roślin prowadzona jest w trzech stacjach hodowli roślin: Antoniny k. Leszna, Nagradowice k. Poznania oraz Wiatrowo k. Wągrowca, należących do Pionu Hodowli Roślin, a zlokalizowanych w różnych częściach województwa wielkopolskiego.
Obecnie Spółka realizuje programy hodowlane oraz badania w zakresie: pszenicy ozimej, jęczmienia jarego i ozimego, żyta ozimego, owsa, roślin bobowatych takich jak: łubin żółty, łubin wąskolistny, groch siewny, wyka kosmata i seradela oraz traw: kostrzewa czerwona, kostrzewa łąkowa, kupkówka pospolita, życica mieszańcowa, życica trwała a ponadto facelii. Łącznie PHR jest właścicielem 76 odmian roślin rolniczych.
Natomiast produkcja nasienna realizowana jest w czterech nowoczesnych oddziałach nasienno-produkcyjnych, tj.: Kobylniki, Krzemlin, Szprotawa i Nagradowice zlokalizowanych na terenie trzech województw (wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego).
PHR jako dzierżawca ponad 7 tys. ha produkuje materiał siewny w ilości 8 – 10 tys. ton, a jego głównymi odbiorcami są firmy nasienne i rolnicy na terenie całego kraju oraz w sąsiednich krajach.
Tradycja, doświadczenie, profesjonalna kadra pracownicza, ciągłe unowocześnianie bazy hodowlanej oraz zaplecza do produkcji wysokiej jakości kwalifikowanego materiału siewnego jak również uruchomienie w ostatnim czasie akredytowanego laboratorium oceny nasion oraz duży zasięg terytorialny stanowią o znaczącej pozycji Spółki na rynku hodowlano-nasiennym w kraju i zagranicą.
W Spółce oprócz hodowli i nasiennictwa roślin prowadzona jest roślinna produkcja towarowa, chów bydła mlecznego (obora na 500 krów) oraz hodowla zachowawcza konika polskiego, jedynej rodzimej, prymitywnej rasy konia.

Nagrody i wyróżnienia

Dane kontaktowe

Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.

ul. Kasztanowa 5, 63-004 Tulce

 

Sąd Rejonowy w Poznaniu

Nowe Miasto i Wilda

IX Wydział Gospodarczy

KRS: 0000039691 NIP: 786-10-00-583

Kapitał zakładowy: 16.153.000,00 PLN

 

Sprzedaż i marketing:

tel. 61 872 79 64

e-mail: phr@phr.pl

 

Formularz kontaktowy